Kalendarz adwentowy – Zadbaj o swoje elektroniczne bezpieczeństwo

Kalendarz adwentowy – Zadbaj o swoje elektroniczne bezpieczeństwo

Na co dzień zajmuję się bezpieczeństwem w firmie wytwarzającej oprogramowanie komputerowe. Dbamy o to, żeby użytkownicy naszych aplikacji czuli się bezpiecznie i rzeczywiście byli bezpieczni. Nie jest to łatwe, biorąc pod uwagę skalę różnych wycieków danych, włamań lub wyłudzeń. Przykłady można by mnożyć, bo tego typu ataki zdarzają się codziennie. Jako ciekawostka warto wspomnieć, że według badań

ok. 1 na 131 e-maili zawiera szkodliwe oprogramowanie

To bardzo często. Dlatego też na co dzień głowimy się jak wykryć lub zablokować działania atakujących. Do tego musimy znać ich sposoby działania i zawsze starać się być o krok przed nimi, przewidując jakie zagrożenia mogą czyhać na naszych klientów lub użytkowników.

Jednak nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego. Ponadto coraz więcej metod ataku jest skierowanych na wykorzystanie słabości użytkowników, a nie samych systemów komputerowych. W związku z tym niezwykle istotne jest, aby zwykli ludzie w internecie byli świadomi czyhających tam niebezpieczeństw i sami również dbali o swoje bezpieczeństwo. 

Niezależnie od tego jak bezpieczny byłby system komputerowy, w momencie kiedy użytkownik ujawni publicznie swoje hasło i dane, wszelkie zabezpieczenia przestają mieć znaczenie.

Stąd własnie wziął się mój pomysł pokazania zagrożeń w elektronicznym świecie oraz prostych sposób zapobiegania im. Tak postał:

Kalendarz adwentowy

Zadbaj o swoje elektroniczne bezpieczeństwo 

https://kalendarz.diwebsity.com/

Dlaczego kalendarz adwentowy? Ponieważ zależało mi na tym, żeby to był zbiór małych prostych opisów i zadań, który krok po kroku doprowadzi nas do zwiększenia swojego bezpieczeństwa. Dokładnie tak samo jak w znanych nam kalendarzach adwentowych z cukierkami. Każdego dnia zaglądamy do kolejnego okienka i robimy jedną prostą rzecz. Tak, żeby to było wygodne i szybkie.

Jeżeli więc chcesz zadbać o swoje elektroniczne bezpieczeństwo, to zapraszam:

https://kalendarz.diwebsity.com/

Start: 1 grudnia (początek Adwentu)
Koniec: 24 grudnia